|
agonia russkaia v3 |
Agonia.Net | Правила | Mission | Контакт | Зарегистрируйся | ||||
|
|
| |||||
| Статья Общество Конкурс Эссе Multimedia Персональные Стихотворения Пресса | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ идут купцы Контакт |
Комментарии членов сайта
Просмотревшие: 9726
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2009-07-11 | [Этот текст следует читать на // Русском romana] | Submited by Ada Ionescu
Despre morți numai de bine, despre cei înviați
Cu atât mai mult, dar eu nu pot să nu mă întreb Ce mai e Lazăr, cel de după Învierea lui Lazăr Căruia i s-a pierdut urma de parcă Nu ar fi existat niciodată și ce mai sunt eu După ce m-ai scos din liniștea mea soră cu moartea. Pentru câtă vreme, pentru cine și pentru ce M-ai înviat. Pe pământul acesta nu se află nimic Pe care să mă pot sprijini cu adevărat, În cer nu se zărește nimic. După ce S-a dat lespedea la o parte și m-ai strigat Până când am ieșit din groapa mea cenușie, Deși îmi erau legate mâinile și picioarele, Ca să nu mi se piardă cu totul urma Pe drumul pe care l-am străbătut odată Până la capăt, cu puterea ta nemărginită Asupra mea, pe mine morții mele redă-mă.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Дом литературы | |||||||||
Переиздание любых материалов этого сайта без нашего разрешения строго запрещено.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Политика публикации и конфиденциальность